03.09.13

05. Päev


Neljas päev algas Marguse kriitilissolvunud märkusega teistele, et Toyota ei vaja mitte remonti, vaid on täiesti sõiduvalmis ja töökorras.
Lihtsalt kui masinale pukse paigaldada ei õnnestu, siis võib Margusest saada esimene eestlane, kes low-rideriga mägedesse tõusnud.

Avasime ka mentidega suhtlemise skoori, põhjuseks pidevjoon.
Alguses taheti iga auto eest 10000 (kümme tuhat) rubla, lõpuks õnnestus summa rääkida 100 euro peale.
Vast sai mõne mendi kodus nüüd laps esimese koolipäeva puhul uue ranitsa.
Ujumas käies oleksime ühe karupära külakese kogemata maagaasita jätnud.
Kui me muidu uudisekünnist ei ületa, siis sellega kindlasti.

Aga vähemalt sai hullema mustuse ihult maha, neli päeva palavust ja tolmu oli tekitanud juba loomuliku päikesekaitsekihi nahale.
Iseasi, kas selles järvekeses mõni kala ka pärast me pesu veel elab...

Mineralnõe Vodõs läks Toyota lõpuks töökotta ning kuna esimene koolipäev on Venemaal alkomüügi(aga mitte joogi-)keelupäev, siis suundusime ülejäänud masinatega mägedesse "rahulikku" laagriplatsi otsima.

Rahulik on suhteline mõiste kui selle all mõelda forellikasvatust mägijõe kaldal, kuhu kohalikud kogunevad kooliaasta algust tähistama.
Päeval soetatud kaukaasia tümpsumuusika plaat kiskus tuju üles, grill praksus, mägijõgi vulises, klaasid kõlksusid, kes naeris, kes kiljus, kes nokkis...

Kui lõpuks laekus ka Toyota koos tamada-ga, siis võttis pidu sisse tõsise hoo.
Varsti on oodata meie uut visiiti Kaukaasiasse ning ka kohalike ekipaazhide tulekut Eestisse.

Viies päev algas...noh...nii nagu ikka algavad päevad kui kohalik peremees on õhtul tulnud hulga veini ja shashlõkiga...külalislahkus siin on piiritu(s) ja meie viisakusest loomulikult "ei" ütlema ei hakanud...
Järgmised kaks nädalat mööduvad üsna sama tähe all tõenäoliselt...

Kui Eestis pidavat ilmad kehvad olema, siis meil on öösel üle 20 kraadi sooja, päeval 30 kanti. Ning üha soojemaks läheb.

Ees ootavad aga Gruusia mäed, mahe vein, magusad arbuusid, mandlisilmsed tumedajuukselised tüdrukud, ehe shashlõkk, vahedad kindzhallid, terav tshatsha...
:P


...

Marko "Kirjanik" Kaldur

Ekspeditsiooni KAUKAASIA 2013 kroonik
www.kaukaasia2013.blogspot.com

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar